Makijaż permanentny brwi – idealna oprawa dla oczu

Brwi często sprawiają wiele problemów. Są za rzadkie, niesymetryczne, krótkie, zbyt jasne. Codzienne dbanie o to, aby dobrze wyglądały, wymaga czasu i cierpliwości, a efekt jest niestety tylko chwilowy. Makijaż permanentny brwi jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się doskonałym łukiem brwiowym przez cały czas. Nie musisz martwić się, że w ciągu dnia makijaż się zetrze i będzie wyglądać nieestetycznie. Uciążliwe malowanie kredką i henna nie będą już w ogóle potrzebne.

Aby naturalnie podkreślić linię brwi, korzystamy z dużej palety barw pigmentów – od najjaśniejszych beży, przeznaczonych dla blondynek, do głębokich czerni.

Aby uzyskać pożądany kształt brwi, dopasowujemy kolor i technikę w zależności od karnacji, koloru oczu, włosów, wieku, kształtu twarzy oraz indywidualnych preferencji Klientki.

Makijaż permanentny brwi to idealne podkreślenie oczu i Twojej urody.

Makijaż permanentny brwi metodą cieniowania

Metoda cieniowania daje najlepszy efekt, ponieważ odtwarzamy przez to naturalny wygląd brwi. To metoda delikatnego rysunku na linii brwi, sprawiająca wrażenie cienia pod włoskami brwi.

Wizażystka najpierw rysuje kształt kredką, a następnie wprowadza barwnik pod skórę. Taki cieniowany makijaż doskonale wtapia się w naturalny rysunek brwi i harmonizuje z całą twarzą.

 

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową

Ta metoda polega na precyzyjnym rysowaniu poszczególnych włosków w taki sposób, aby dawały wrażenie naturalnie gęstych brwi. W ten sposób możemy zarówno optycznie zagęścić brwi, jak i wydłużyć, unieść i nadać im idealny, symetryczny kształt.

 

Makijaż permanentny brwi – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

  • Na około miesiąc przed zabiegiem dobrze jest zrezygnować z depilacji brwi. Dzięki temu łatwiej jest ocenić naturalny kształt brwi i dobrać sposób wykonania makijażu permanentnego.
  • 10 – 14 dni przed planowanym wykonaniem makijażu powinno się wykonać mikrodermabrazję lub zabieg kwasami u kosmetyczki.

Takie przygotowanie pozwoli na lepsze wchłonięcie pigmentu, przez co uzyskuje się lepszy efekt na dłużej.

 

Makijaż permanentny brwi – pielęgnacja po zabiegu

  • Po zabiegu skóra wokół brwi jest zaczerwieniona i podrażniona. To normalny stan, który utrzymuje się do godziny po zabiegu.
  • W pierwszym tygodniu po zabiegu nie wolno stosować mydła ani olejków. Skórę przemywamy jedynie delikatnym płynem micelarnym.
  • Nie można trzeć brwi ani zrywać złuszczających fragmentów pigmentu.
  • Należy unikać basenu, sauny i opalania twarzy.
  • Można nakładać krem z wit. E

Niezastosowanie się do powyższych zaleceń może spowodować miejscowe odbarwienia i nieestetyczny efekt.

 

Przez kilka pierwszych dni brwi są bardzo ciemne. Ostateczny efekt po złuszczeniu pigmentu jest o 50% jaśniejszy i naturalny.