Od wieków kobiety i mężczyźni dbali o swój wygląd, zależało im by podobać się sobie i płci przeciwnej. Makijaż permanentny oczu i brwi sprawi, że poczujesz się piękna i zadbana. Dodaje atrakcyjności i nadaje głębi spojrzeniu.  Bez względu na to, jaka jest pora dnia i gdzie się znajdujesz, będziesz wyglądać doskonale.

Jak to działa?

Makijaż permanentny wykonuje się cieniutką igłą, łącząc ze sobą punkty, tworzące razem wyrazistą kreskę. Zazwyczaj dotyczy to partii twarzy takich jak oczy – rzęsy, korekta brwi, usta. Taki makijaż wykonany jest przez profesjonalistę – linergistę i wymaga niesamowitej precyzji.

Jak się przygotować do makijażu permanentnego oczu?

Przed zabiegiem powieki powinny być odpowiednio nawilżone i wygładzone. Jeśli jesteś posiadaczką skóry skłonnej do podrażnień i opuchnięć zalecana jest kuracja kapsułkami z arniki. W przypadku, gdy nakładasz hennę na rzęsy, możesz wykonać zabieg makijażu permanentnego dopiero kilka dni po jej zastosowaniu. Koniecznie wyśpij się przez zabiegiem, by skóra była wypoczęta.

Jak się przygotować do makijażu permanentnego brwi?

Makijaż ma na celu nadanie brwiom idealny kształt, ujarzmienie ich i wypełnienie. Aby wykończenie było perfekcyjne, najlepiej miesiąc przed zabiegiem nie depilować brwi. Cera również powinna być nawilżona i gładka, ponieważ pigment lepiej się wchłania a makijaż jest znacznie trwalszy.

Co robić po zabiegu makijażu permanentnego oczu i brwi?

Barwa pigmentu tuż po zabiegu jest ok. 50 % ciemniejsza, jednak do tygodnia po nim zblednie on do koloru wyjściowego. Brwi jak i skóra oczu wymaga w tym czasie odpowiedniej pielęgnacji preparatami zaleconymi przez linergistę. Należy je nawilżać kilka razu w ciągu dnia. W tym czasie nie wolno ich pocierać i szorować. Zabronione jest również korzystanie z mydła, czy innych chemicznych specyfików. W trakcie gojenia nie należy również korzystać z basenu, sauny, zabiegów kosmetycznych, czy spa.

Trzymanie się wszystkich zaleceń pozwoli Ci cieszyć się piękną oprawą oka, bez odbarwień i innych reakcji skórnych. Faza pierwszego tygodnia po wykonanym zabiegu jest niezwykle istotna. Odpowiednia dbałość o makijaż permanentny zapewni trwałość na dłużej.